CHARAKTER TARGÓW

 

Co to są Targi B2B?

Charakter B2B polega na zaaranżowaniu spotkań przedsiębiorców i dania im możliwości podjęcia współpracy.

Targi B2B mają na celu stworzenie możliwości nawiązania realnych kontaktów. To szansa na owocne spotkania z innymi przedsiębiorcami, możliwość porównania konkurencji w branży, zdobycia nowego doświadczenia poprzez warszaty i szkolenia, opcja nawiązania nowych kontaków czy zdobycia konkretnych klientów i docelowo zawarcia kontraktów.

 

Czy WG&DS to są targi B2B czy B2C?

Jeden dzień targów przeznaczony jest na spotkania B2B, dwa pozostałe mają charatkter B2C.

Dla potrzeb B2B Organizator zaprasza na Targi wielu przedstawicieli firm branży upominkowej i dekoracyjnej z całej Europy oraz firm bezpośrednio zainteresowanych współpracą z firmami tej branży. Szacunkowo na Targi WG&DS przyjadą przedstawiciele z 46 państw.

Popularność oraz atrakcyjność i wysoki prestiż Ptak EXPO gwarantują również wielu klientów detalicznych. Spodziewamy się ok. 30.000 odwiedzającyh.

 

Na czym polega program Hosted Buyers?

Program Hosted buyers zaprasza wyselekcjonowanych przedstawicieli firm polskich i zagranicznych, firm, które są zainteresowane współpracą konkretnie z wystawcami danych Targów. Ich nadrzędnym zadaniem jest szukanie nowych rynków i nawiązanie nowych kontaktów, pozyskanie nowych klientów. Program Hosted Buyers umożliwia zorganizowanie spotkań biznesowych między przedsiębiorcami, biorącymi w nim udział, aby maksymalnie ułatwić obu zainteresowanym stronom podjęcie współpracy.

 

Co się dzieje w Strefie spotkań Business Matchmaking?

Strefa spotkań czyli Strefa Business Matchmaking to specjalnie wydzielona strefa dla wystawców, w której można zaaranżować spotkania biznesowe z potencjalnymi klientami. Będzie panowała w niej atmosfera przyjazna dla podejmowania ważnych decyzji biznesowych, przyjmowania zleceń bądź zawierania nowych rokujących kontraktów.

 

 

PRZED TARGAMI

 

Co wchodzi w skład stanowiska?

Przestrzeń wystawiennicza to puste miejsce w całości do zagospodarowania według własnych potrzeb i upodobań, przy czym Wystawca zobowiązany jest zachować jej walory estetyczne. Istnieje możliwość dodatkowego wykupienia elementów wyposażenia jak ścianki, stoły, krzesła, wykładzina, podłączenie do prądu oraz oświetlenie. Charakterystyka wszystkich dostępnych elementów doposażenia stanowiska znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

 

Czy istenieje możliwość wcześniejszego wysłania materiałów kurierem?

Nie, nie ma takiej możliwości.

 

Czy mogę wziąć udział w Targach, jeśli nie mam założonej działalności gospodarczej?

Tak, jeśli proces składania dokumentów został rozpoczęty ale jeszcze formalności nie zostały dopełnione, a specyfikacja działalności odpowiada charakterowi wydarzenia i zostało to wcześniej wyjaśnione i uzgodnione  z organizatorem – w takim przypadku możemy wystawić fakturę na osobę prywatną.

 

Jak przygotować się do Targów aby zmaksymalizować korzyści z nich płynące?

Targi są doskonałą okazją do zaprezentowania swojej firmy potencjalnym nowym, poznania potencjalnych kontrahentów oraz zawarcia kontaktów. Sugerujemy aby wykorzystać w tym celu wszystkie dostępne kanały – newsletter, stronę www, fanpage, Instagram – aby powiadomić, że Państwa firma będzie wystawiać się na targach.
Sugerujemy również zadbać o oryginalność, a także estetykę stanowiska. Jednak produkt nie sprzedaje się sam. Często determinującym czynnikiem wpływającym na ostateczną decyzję klienta jest.. czynnik ludzki, czyli osoby prezentujące firmę. Bardzo ważne jest więc, aby były one reprezentatywne, komunikatywne i kompetentne.
Przed samymi Targami dostępna będzie opcja wcześniejszego zapoznania się z listą wystawców i umówienia z nimi spotkania w strefie Matchmaking. Jest to skuteczne narzędzie i zachęcamy do korzystania z niego.

 

Jak się przygotować do sprzedaży w zakresie B2B?

To bardzo ważna kwestia i należy się do niej przygotować starannie i inaczej niż do sprzedaży na targach, które mają charakter B2C.

Sugerujemy:

  • przygotować katalog z cenami hurtowymi, który zawiera wszystkie produkty firmy (nie tylko te, które Państwo wystawiacie na Targach)
  • zaopatrzyć się w wizytówki, dzięki temu Państwa firma będzie wyglądała rzetelnie
  • przygotować formularz zamówienia hurtowego dla nowych potencjalnych klientów, który będzie zawierał dane kupca i szczegółowe dane zamówienia; ważnym jest, żeby mieć kopię dla siebie
  • w dniu Targów dedykowanym dla B2B zadbać o to, żeby na stanowisku Państwa firmy znalazła się osoba dedykowana do kontaktu z klientem B2B
  • dla zwiększenia widoczności Państwa marki na Targach sugerujemy skorzystać z reklamy w katalogu strefy Celebration/Eko/Recykling/Gadgets Targów, będzie on za darmo udostępniany wszystkim odwiedzającym, w tym również potencjalnym klientom biznesowym Państwa firmy

 

 

Czy można wziąć udział w jeden lub dwa dni Targów?

Istnieje jedynie możliwość wzięcia udziału we wszystkich trzech dniach.

 

Czy na hali będzie Wi-Fi?

Tak, ale nie gwarantujemy jakości połączenia. Radzimy na wszelki wypadek mieć niezależne połączenie z internetem.

 

 

W TRAKCIE TARGÓW

 

W jakich godzinach odbywa się wydarzenie?

Piątek godz. 10.00-17.00

Sobota godz. 10.00-18.00

Niedziela godz. 10.00-17.00

 

Czy jest dodatkowy dzień montażowy?

Tak, stanowisko można rozstawiać w dzień montażowy, czyli dzień przed wydarzeniem tj. 23 maja w godzinach 10.00-20.00 oraz w dzień Targów w godzinach 7.00-9.00 rano.

 

Do kogo należy zgłosić się po wejściu na halę?

Po wejściu na halę należy podejść do Rejestracji i zarejestrować swój udział w Targach.

Następnie Pracownik organizacyjny z punktu Informacyjnego dla Wystawców (znajdującego się obok rejestracji) udzieli Państwu wskazówek dotyczących dalszego postępowania i wskaże lokalizację zarezerwowanego stanowiska.

 

Czy otrzymam identyfikator?

Tak, po wejściu na halę, podczas rejestracji.

 

Czy zamówione wyposażenie stanowiska będzie gotowe na stanowisku w dniu montażu?

Tak, wybrane i opłacone wyposażenie będzie czekać na miejscu.

 

Z kim kontaktować się w razie problemu z wyposażeniem stanowiska lub innymi kwestiami?

Wszystkie problemy z wyposażeniem bądź dostępem do prądu należy zgłaszać w punkcie Informacyjnym dla Wystawców – obok rejestracji.

 

Czy parking dla wystawców jest płatny?

Parking dla wystawców będzie bezpłatny po okazaniu identyfikatora lub pierwszego dnia Targów dla Wystawców znajdujących się na liście.

 

Czy stanowiska będą miały możliwość podłączenia do prądu?

Tak, ale tylko dla tych, którzy zamówili tę opcję przy rezerwacji stanowiska i opłacili ją, zgodnie z cennikiem.

 

Czy przewidziany jest catering dla wystawców?

Na hali będzie kilka stref gastronomicznych, gdzie będzie można zakupić napoje i jedzenie.
Będzie też funkcjonować strefa VIP z drobnym poczęstunkiem i napojami przeznaczona na spotkania biznesowe dla wystawców.

 

Czy można rozdawać ulotki na terenie hali?

Tak, ale jedynie na terenie własnego stanowiska.

 

W jakich godzinach możliwy będzie demontaż stanowiska?

26 maja w godz.17.00 – 20.00

27 maja w godz. 10.00 – 18.00